sobota, 12 września 2015

"Tajemny ogród:. Rysuj, koloruj, przeżywaj przygody" - Johanna Basford

"Tajemny ogród:. Rysuj, koloruj, przeżywaj przygody" to książka do kolorowania autorstwa Johanny Basford, która w bardzo krótkim czasie stała się światowym bestsellerem.

Johanna Basford - rysowniczka i entuzjastka tuszu oraz ornamentu. Tworzy na papierze skomplikowane, bogate w szczegóły ilustracje inspirowane florą i fauną szkockiej wsi, w której dorastała.

Witaj w czarno-białym świecie tajemnego ogrodu! Znajdziesz tu niezwykłe rośliny i zwierzęta, rysunki do wypełniania kolorem, labirynty do przejścia, ornamenty do ukończenia, a także miejsce na własną twórczość. Będziesz szukać ukrytych kluczy, sów, motyli i biedronek. A to dopiero początek! Nieważne, ile masz lat. Nieważne, kim jesteś - artystą, ogrodnikiem czy poszukiwaczem przygód. Wpadnij do króliczej nory i odkryj magiczną czarno-białą krainę... Książka, którą pokochał cały świat! 

Sukces dzieła "Zniszcz ten dziennik" - Keri Smith pokazał, że takie książki podobają się i posiadają, dość duże, grono odbiorców. Tak więc kwestią czasu pozostało pojawienie się na półkach księgarni następnego, podobnego dzieła. Jednakże, w przeciwieństwie do wcześniej wspomnianego tomu, bawiąc się z twórczością Johanny Basford, nikt nie będzie rozbijał książką skorupek jajek, skakał po niej, albo ciągnął przywiązaną do sznurka po chodniku. "Tajemny ogród:. Rysuj, koloruj, przeżywaj przygody" to kolorowanka w dosłownym znaczeniu tego słowa, która ma na celu odprężenie lub rozbudzenie tkwiącego, w zainteresowanej nią osobie, artystycznego diabła. "Tajemny ogród:. Rysuj, koloruj, przeżywaj przygody" rzeczywiście posiada  rośliny i zwierzęta, rysunki do wypełniania kolorem, labirynty do przejścia, ornamenty do ukończenia, a także miejsce na własną twórczość, jak głosi opis na okładce książki. Każde z nich naciska na dużą dbałość o szczegółowość, więc zaleca się spokój ducha, spostrzegawcze oko i dużo cierpliwości, a spędzone przed dziełem chwile będą naprawdę miłe. 

Niezależnie od tego, jak bardzo kochane są książki, każde posiadają kilka wad. "Tajemny ogród:. Rysuj, koloruj, przeżywaj przygody" nie jest odstępstwem. Do minusów książki zalicza się sama jej budowa. Dzieło ma dużo kartek, które postanowiono posklejać, niemalże uniemożliwiając, a na pewno utrudniając pokolorowanie fragmentów umieszczonych bliżej środka. Papier, jakim posłużono się do stworzenia dzieła, również pozostawia wiele powodów do narzekań. Otóż niektóre z zadań, zachęcają do posługiwania się cienkopisami. Bardzo często powoduje to przebicie obrazka na drugą stronę kartki. Jednakże, takie błahostki to nie problem, z jakim nie można sobie poradzić. Końce obrazków, które kierują się ku środkowi tomu, można zignorować, bo i tak ich nie widać. Znowuż preferowane przez Johann Basford mazaki, zamienić na kredki. Wszakże, w zamian za te małe niedogodności, tę naprawdę ładną książkę można kupić za niewielkie pieniądze. 

Zastanawiając się nad zakupem "Tajemnego ogrodu:. Rysuj, koloruj, przeżywaj przygody" - Johanny Basford, warto mieć na uwadze, że szczegółowość dzieł tej autorki, naprawdę może doprowadzić do artystycznego uniesienia, albo wpędzić do grobu. Warto więc powściągnąć się przed zakupem kolorowanki dla najmłodszych członków rodziny. Dziecko, pozbawione dokładności dorosłego, może nie czerpać tak dużej przyjemności, jak tego byśmy chcieli. 

6 komentarzy: