środa, 4 stycznia 2017

"Inwazja bazgrołów. Książka do kolorowania" - Zifflin, Kerby Rosanes

Inwazja już się rozpoczęła! Bazgroły podbijają świat. Stwierdzają jednak, że nasza rzeczywistość jest szara i nudna. Teraz wszystko w twoich rękach. Od ciebie zależy jak barwne będzie jestestwo tajemniczych bazgrołów. Miłego kolorowania!

Zifflin - produkuje szczegółowe, skomplikowane książki do kolorowania dla dorosłych. Jego dzieła posiadają własne unikalne konwencje, postacie i scenerie, przeznaczone do kolorowania i ucieczki w piękne i relaksujące chwile.  Jego dzieła powstają z udziałem prawdziwych mistrzów. Ufa kolorowanki są przeznaczone tak samo dla dorosłych jak i dla  dzieci.

Kerby Rosanes - filipiński ilustrator, który powołuje do życia swoje bazgrołowe światy, najchętniej posługując się zwykłym czarnym piórem. Niedawno porzucił pracę na etat, aby wreszcie zacząć urzeczywistniać swoje marzenia: rysować jeszcze więcej bazgrołów.
  
"Inwazja bazgrołów" to niezwykły blok rysunkowy dla dzieci, a także dorosłych, którzy nigdy nie zapomnieli, jak kiedyś lubili kolorować obrazki… Niesamowite czarno-białe światy powołane do życia przez grafika Kerby’ego Rosanesa sprawią, że ani starsi, ani nieco młodsi nie będą mogli oderwać się od tej książki. Dzięki wyjątkowej dbałości artysty o szczegóły "Inwazja bazgrołów" to nie tylko kolorowanka, ale przede wszystkim dzieło sztuki, które ty i twoje dziecko będziecie podziwiać godzinami.

Po cieszącej się ogromną popularnością książce do kolorowania "Tajemny ogród: Rysuj, koloruj, przeżywaj przygody" - Johanny Basford, wydawnictwo Nasza Księgarnia kontynuuje publikowanie skomplikowanych, czasochłonnych, ale relaksujących kolorowanek dla młodszego i starszego grona odbiorców, nie popełniając wcześniejszych błędów.  "Inwazja bazgrołów. Książka do kolorowania" - Zifflina, Kerby'ego Rosanesa, w przeciwieństwie do wcześniej wspomnianej pozycji, której temat przewodni stanowiła natura, przedstawia historie, stworzonych przez duet, potworków. Tak też na każdej stronie bloku, na odbiorców czeka chmara malutkich duszków do pokolorowania, przedstawionych w przeróżnych zabawnych scenach. Całość prezentuje się naprawdę ciekawe, i na pewno prędko się nie znudzi. 

Publikacja charakteryzuje format bloku technicznego. Już nie trzeba się martwić, że mazaki, kredki akwarelowe lub farbki zostawią przebicia na drugiej stronie. Każdy z obrazków mieści się na innej karcie. Jest także umieszczony na środku, więc nie trzeba się  gimnastykować z kolorowaniem, jak miało to miejsce w "Tajemniczym ogrodzie: Rysuj, koloruj, przeżywaj przygody", gdzie obrazki często mieszczą się na dwóch stronach. Ukończone działa, również łatwo można oderwać od bloku. To wielka dogodność, ale również minus dzieła. Otóż, niezależnie od naszych chęci i delikatności, wraz z czasem, kartki same będą odchodzić od całości. Dużemu zniszczeniu będzie ulegać również okładka książki. Na te dwie okoliczności nie ma sposobu. Cała książka została usztywniona tekturową podkładką.

"Inwazja bazgrołów. Książka do kolorowania"  to kolorowanka w pełnej krasie. Zainteresowani nie odnajdą w niej zadań, ani nie zostaną zobowiązani do własnoręcznego dokańczania obrazków. Samo kolorowanie. Warto rzucić okiem na dzieło, ponieważ na dzień dzisiejszy to najlepsza kolorowanka w polskich księgarniach.

8 komentarzy:

 1. No nareszcie coś napisałaś. Już się martwić zaczynałem, że nie wrócisz. Recenzja super, ale czekam na omówienie jakiejś książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam kolejną część Zifflina, czyli "Planeta bazgrołów" tam rysunki są już znacznie trudniejsze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam tę kolorowankę! ; )

  OdpowiedzUsuń
 4. Planeta bazgrołów też jest spoko.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja wole Imagimorphie

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam kilka tego typu kolorowanek, ale jeszcze jedna by nie zaszkodziła... Tak do kolekcji.
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com
  Podaje link, abyś łatwiej trafił/a na moją stronę.

  OdpowiedzUsuń
 7. http://www.pangrodzki.pl - blog artysty, pisarza

  Zobacz moją nową książkę science-fiction i muzykę elektroniczną oraz obrazy olejne na płótnie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Słyszałam o niej i mimo iż ten szał na kolorowanki nie jest moim żywiołem, to myślę, że ta konkretna bardzo by mi się spodobała :)

  Pozdrawiam ♥
  Szelest Stron

  OdpowiedzUsuń