SŁUCHOWISKA


Conan Barbarzyńca po zażartej morskiej bitwie trafia na statek, którego panią jest Belit, bezwzględna korsarka i zabójczyni. Rodzi się między nimi wielkie uczucie i razem planują łupieżcze ekskursja. W rezultacie trafiają do Mesancji, w której Conan ma kilka niedokończonych spraw.

Królika męczą ciągłe skoki Tygryska, po których zawsze ląduje na ziemi. Chce oduczyć przyjaciela takiego zachowania. Dlatego pragnie zabrać go ze sobą do lasu i tam zostawić go na całą noc. Trójka przyjaciół: Królik, Puchatek i Prosiaczek, gubi się w lesie. Do domu zaprowadzi ich brzuszek Puchatka. Jednak potem pojawia się jeszcze jedna szansa na oduczenie pasiastego druha kłopotliwego zachowania. 

  "Kajko i Kokosz: Szkoła latania" - Janusz Christa  
  
Za górami, za lasami, gdzieś tak na oko pośrodku świata – który, jak wiadomo, jest płaski – stoi gród. A tam? Honor. Odwaga. Odrobina magii. Plotki z kumami. I mnóstwo dobrego humoru. Na Trygława i Swaroga. Będzie się działo!


"Thogal: Zdradzona czarodziejka. Wyspa wśród lodów" - Jean Van Hamme, Grzegorz Rosiński  
  
Thorgal zostaje skazany na śmierć przez Gandalfa Szalonego. Od nierychłego zgonu ratuje go tajemnicza, rudowłosa kobieta, która chce wykorzystać wojownika do odwetu, jaki poprzysięgła Gandalfowi. Jednakże nic nie pozostaje takie samo, jakie na początku się wydawało. 

Aaricia i Thorgal przygotowują się do ślubu. W wiosce wikingów odbywa się z tej okazji święto, po którym para zamierza ją opuścić w celu zakosztowania prawdziwej wolności. Wydaje się, że Gandalf zaakceptował w końcu wybór córki i zgodził się na małżeństwo. Jednakże sytuacja mimo to przybiera niespodziewane komplikacje, ponieważ Aaricia zostaje porwana przez tajemniczego Władcę Trzech Orłów. Wikingowie ruszają w pościg, jednakże ten nie zostaje dość udolnie przeprowadzony.

"Thorgal: Prawie Raj. Trzech Starców z Krainy Aran" - Jean Van Hamme, Grzegorz Rosiński

Aaricia i Thorgal opuścili wioskę Wikingów, tak jak planowali. Podczas swojej wędrówki, która nie ma konkretnego celu, trafiają do tajemniczego kraju Aran. Istnieje w nim proroctwo, które głosi, że ten, kto uwolni tajemniczą ozdobę z czterech więzów jedną strzałą, zostanie władcą ziem. Aaricia bez większego zastanowienia podejmuje się zadania, i właśnie w tym momencie para małżonków wpada w prawdziwe opresje. Kobieta, ogłoszona władczynią, zostaje porwana do Zamku trzech starców, zwanych Życzliwymi. Ich forteca zdaje się nie do zdobycia, jednakże Thorgal musi odnaleźć sposób na uratowanie ukochanej.

"Żywe trupy. Tom 1 - 2" - Robert Kirkman 

"Żywe trupy. Tom 3 i 4" - Robert Kirkmam 

Grupa walczących o przetrwanie uciekinierów z Atlanty, na czele z posterunkowym Rickiem Grimesem, dociera do opuszczonego więzienia. Czy za jego murami znajdą schronienie? Czy może stanie się dla nich ponurym grobowcem?
 


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz